Oświetlenie pełni w Twoim domu kluczową funkcję. To element zarówno dekoracyjny, jak i funkcjonalny. Każdy z nas poszukuje przede wszystkim oświetlenia do domu, które będzie pasować do wystroju pomieszczenia mieszkalnego. Klasyczna lampa do tradycyjnych wnętrz, a nowoczesny design do stylu moderne. Im bardziej oryginalna lampa, tym ma większą szansę na zdobycie naszego zainteresowania. Oświetlenie nadaje pomieszczeniom indywidualny charakter.

Najbardziej popularny typ oświetlenia

Kupując lampy najczęściej sprawdzamy, jaką powierzchnię mogą oświetlić. Najczęściej stosujemy typ lamp wiszących. Oświetlenie do jadalni musi być kameralne oraz przede wszystkim energooszczędne. W jadalni spędzamy wspólnie czas na posiłkach, tak więc zadbajmy o miłą atmosferę wśród delikatnego światła, szczególnie podczas wspólnych kolacji.

Lampa do „smacznej” kuchni

Oświetlenie do kuchni powinno być na tyle silne, żeby dokładnie rozproszyć światło po pomieszczeniu i właściwie oświetlić stoły oraz blaty robocze. Często stosujemy oświetlenie LED, które jest mocne oraz przyjazne dla środowiska. Producenci lamp bardzo traktują lampy wiszące jako gadżety, które ozdabiają motywami owoców, czajników, filiżanek. Sprawia to, że lampa coraz lepiej komponuje się z przeznaczeniem pomieszczenia. Lampę często dobieramy jako ostatni element wykończenia kuchni.