Każde pomieszczenie wymaga odpowiedniego oświetlenia niezależnie od wielkości i przeznaczenia pomieszczenia. Nawet mały przedpokój wymaga dokładnego zaplanowania rozmieszczenia lamp, nie mówiąc o przestronnych salonach, jadalniach lub domowych bibliotekach. Oświetlenie do domu wieńczy całość wykończenia wnętrz mieszkalnych. Aranżując oświetlenie w mieszkaniu weź pod uwagę możliwość połączenia lamp wiszących z oświetleniem bocznym, czyli kinkietami.

Oświetlenie najlepsze dla Twojego mieszkania

Oświetlenie do jadalni powinno być dyskretne, ale na tyle silne, żeby cały pokój był równomiernie oświetlony. Pomieszczenie niedoświetlone straci na atrakcyjności nawet wtedy, gdy je perfekcyjnie urządzisz. Oprócz lampy wiszącej użyj kinkietów, dzięki czemu wyczarujesz nastrój niezależnie od potrzeb. Z kolei oświetlenie do kuchni powinno skupiać się na powierzchniach roboczych w celu perfekcyjnego przygotowania posiłków.

Światło w pokoju dziecięcym

Lampy do pokoju dziecięcego są specyficznym elementem wykończeniowym pokoju najmłodszego domownika. Powinny wnosić do strefy dziecka radość i sprawić, że oświetlenie do pokoju dziecięcego nada miejscu przytulność. Oświetlenie LED sprawdzi się tu najlepiej, ponieważ w pokojach dzieci światło świeci się zwykle dłużej niż w pozostałych pomieszczeniach. Żarówki LED pasują do każdej lampy z klasycznym gwintem i doskonale zaprezentują się nawet w lampach w kształcie grzybka lub motylka.