Bez oświetlenia nie ma naprawdę w pełni wykończonego wnętrza. Dobra lampa musi pełnić zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Oświetlenie do domu może być utrzymane w stylu klasycznym lub nowoczesnym, w zależności od wystroju pomieszczenia mieszkalnego. Kupując lampę kieruj się też względami ekologicznymi oraz oszczędnościowymi. Oświetlenie LED jest przyjazne dla środowiska i pomoże zaoszczędzić na opłatach z powodu mniejszego zużycia energii elektrycznej.

Różne lampy w  różnych pomieszczeniach dają różny efekt

Zawsze sprawdzaj zasięg lampy w zależności od wielkości i przeznaczenia pomieszczenia. Do dużych wnętrz najlepiej pasują lampy wiszące. Oświetlenie do jadalni jest wtedy zarówno dyskretne, jak i dobrze rozprasza światło. Jadalnia służy do wspólnych posiłków w gronie rodziny i przyjaciół, dlatego właściwie dobrane oświetlenie jest tak ważne. Mogą to być zarówno lampy wiszące, jak i kinkiety.

Lampy dla Twojego dziecka

O ile oświetlenie do kuchni powinno być punktowe i skoncentrowane na powierzchniach roboczych, o tyle oświetlenie do pokoju dziecięcego jest delikatne i często w fantazyjnych oprawach. Dzieci uwielbiają lampy w nietypowych kształtach i kolorach. Należą do nich domki, postaci zwierząt, bajkowi bohaterowie. Które dziecko oprze się kinkietowi w formie motylka lub biedronki? Szczególnym atutem, który wyróżnia lampy w pokoju dzieci jest możliwość użycia żarówek LED. Zapewni to oszczędność w użyciu, ponieważ światło w pokojach najmłodszych często pali się do późnych godzin nocnych.